Płyn do prania- ranking. Jaki płyn do prania wybrać?

Płyn do prania- jak działa, czy jest skuteczny i gdzie go wlać?

Pranie – wielu z nas je kocha, a jeszcze więcej nienawidzi. Dlaczego pranie ubrań jest jedną z tych czynności domowych, która uznawana jest za najgorszą? Często dzieje się tak ze względu na nieprawidłowe dozowanie środków piorących lub zły ich dobór do rodzaju ubrań. W sklepach dostępnych jest kilka rodzajów środków piorących, pośród których wyróżniamy: proszki do prania, płyny/żele do prania oraz kapsułki. W dzisiejszym rankingu skupimy się jednak na płynach i żelach do prania, odpowiadając na pytanie jaki płyn do prania wybrać? Lepszy będzie środek piorący w formie płynu czy żelu? Jaka jest między nimi różnica? Poniżej przedstawiamy także ranking płynów do prania, w którym uwzględnione zostały płyny piorące najchętniej wybierane przez konsumentów.

Ranking płynów do prania

 

Płyn do prania czy proszek?

Często słyszymy, że zwykłe proszki do prania powoli odchodzą do lamusa i zostają wypierane z rynku przez płyny do prania i kapsułki. Jednak dlaczego przyjęło się, że płyn do prania będzie lepszym rozwiązaniem niż proszek? Dzieje się tak głównie ze względu na fakt, iż płyn do prania nie pozostawia śladów na ubraniach. W przypadku użycia proszku często możemy spotkać się białymi „zaciekami”, szczególnie wtedy, gdy praniu w proszku poddaliśmy ciemne ubrania. Aby uniknąć dodatkowej pracy, jak ponowne płukanie ubrań, często decydujemy się na użycie płynu, który w żaden sposób nie jest widoczny na ubraniach.

Dodatkowo uważa się, że nowe technologie, jakie stosuje się w płynach do prania, cieszą się większą skutecznością w usuwaniu zabrudzeń, niż ma się to w przypadku proszków do prania. Uważa się również, iż płyn do prania poprzez swoją skoncentrowaną formułę jest bardziej skuteczny i bardziej wydajny od zwykłego proszku.

Płyn do prania – rodzaje

Jeśli już zdecydujemy się na zakup płynu do prania, warto nakreślić, że w sklepach dostępne są trzy jego rodzaje – płyn do prania kolorów, płyn do prania bieli, a także płyn dedykowany ciemnym tkaninom. Gdyby jednak wybór płynów do prania kończył się na tych trzech rodzajach, pranie byłoby o wiele mniej skomplikowane. Niestety, często producenci odzieży zalecają pranie w płynach dedykowanych i tak, np. na półkach możemy znaleźć osobny płyn do prania odzieży sportowej, bawełny, jedwabiu, wełny i puchu. Dodatkowo płyny do prania mogą być hipoalergiczne, czyli odpowiednie dla skóry wrażliwej, podatnej na uczulenia.

Żel do prania – czym różni się od płynu do prania?

W ofercie znaleźć możemy również środki piorące w postaci żelu. Czym różnią się one od standardowych płynów do prania? Jedynie konsystencją, która jest bardziej gęsta od klasycznych płynów. Żele piorące są stosunkowo nowym tworem, który rzadko dostępny jest w sklepach stacjonarnych. Często żele do prania możemy znaleźć w sklepach internetowych bądź sklepach stacjonarnych z chemią niemiecką. Na chwilę obecną, wiodącym producentem żelów do prania jest Persil, jednak i w ofercie Lenora znajdziemy dobry żel do prania. Poniżej znajdziesz najchętniej wybierane żele do prania w dobrych cenach.

Płyn do prania ubrań – na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego?

Podczas wyboru najlepszego płynu do prania powinniśmy kierować się przede wszystkim własnymi oczekiwaniami względem środków piorących. Z pewnością dla wielu z nas duże znaczenie będzie miał zapach płynu do prania, który będzie pozostawał na naszych ubraniach. Dobór zapachu jest warunkowany własnymi upodobaniami.

Bardzo ważną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest wydajność płynu bądź żelu do prania. Warto pamiętać, że nie zawsze większe znaczy bardziej wydajne- często możemy spotkać się z sytuacją, że mniejszej pojemności płyn do prania będzie bardziej wydajny niż ten, który dostępny jest w pięciolitrowym baniaku. Uwarunkowane jest to głównie tym, jak bardzo dany produkt jest skoncentrowany. Jeśli podczas wyboru będziemy mieć wątpliwości, warto dokładnie rzucić okiem na etykietę danego płynu, w poszukiwaniu informacji na temat tego, na ile dozowań wystarczy płynu. Na tej podstawie możemy wyciągnąć wnioski na temat wydajności naszego płynu.

płyn do prania najlepszy

Płyn do prania dla alergików i dzieci

 Na rynku dostępne są także płyny przeznaczone do prania ubrań dziecięcych (od pierwszego dnia życia) oraz dla alergików. Często dla obu tych grup przeznaczone są te same produkty, które w swoim składzie nie zawierają zbędnych składników, które potencjalnie mogą uczulać delikatną skórę. Najbardziej popularnym płynem dla skóry wrażliwej i dziecięcej, jest płyn do prania Lovela.

Płyn do prania – producenci i opinie

Stając przed wyborem odpowiedniego dla siebie płynu do prania z pewnością chcemy poznać opinie innych użytkowników na ich temat. Warto jednak pamiętać, że dobór płynu do prania powinien być dopasowany do naszych potrzeb, a przede wszystkim do naszych ubrań! Opinie na temat płynu do prania mogą być przydatne pod względem wydajności i skuteczności w usuwaniu zabrudzeń, jednak doboru musimy dokonać indywidualnie.

Pośród najbardziej znanych i najchętniej wybieranych produktów, możemy znaleźć płyny do prania takich marek jak: Persil, Ariel, Woolite, Jelp, Surf, a także niemiecki płyn do prania Der Waschkonig. Dodatkowo spośród płynów do prania dla dzieci i alergików, najczęściej wybieranymi są marki: Lovela, Bobini i Biały Jeleń.

Zostaw opinie

Please enter your comment!
Please enter your name here

Spis treści:

Pianka do golenia dla kobiet- ranking. Jaką piankę do golenia damską wybrać?

Pianka do golenia dla kobiet Regularne golenie nóg, pach czy okolic bikini dla wielu kobiet jest zabiegiem must have w...

Preparat na wszy- ranking. Jaki środek na wszy i gnidy wybrać?

Wszawica- co warto wiedzieć i jaki preparat na wszy kupić Wraz z powrotem do szkoły czy przedszkola, pojawia się powracający...

Chusteczki nawilżane- ranking. Jakie chusteczki dla niemowląt wybrać?

Nawilżane chusteczki dla dzieci Każdy rodzic wie, jak ważna jest pielęgnacja i higiena małego dziecka. Choć z pozoru mogłoby się...

Żel pod prysznic dla mężczyzn- ranking. Jaki męski żel pod prysznic wybrać?

Żele pod prysznic męskie W chwili obecnej rynek żeli pod prysznic dla mężczyzn staje się coraz bardziej rozbudowany. Coraz więcej...

Żel pod prysznic dla kobiet- ranking. Jaki płyn do kąpieli wybrać?

Żele pod prysznic damskie Żele pod prysznic są tymi produktami myjącymi, do których wiele z nas podczas zakupów nie...

Płyn do mycia naczyń- ranking. Jaki płyn do zmywania wybrać?

Płyn do naczyń- co powinien mieć w składzie i jaki będzie najlepszy? Mycie naczyń to jedna z tych...

Płyn do dezynfekcji rąk- ranking. Jaki płyn dezynfekujący wybrać?

Płyn do dezynfekcji rąk- czym kierować się przy wyborze najlepszego? W ostatnim czasie, z wiadomych przyczyn, wielu z nas...

Spray/płyn na komary- ranking. Jaki środek przeciw komarom wybrać?

Dobry środek na komary Wiosna i lato są tymi porami roku, na które wielu z nas czeka z utęsknieniem. Wakacyjne...

Zobacz również:

Kapsułki do prania- ranking. Jakie kapsułki piorące wybrać?

Kapsułki do prania- jak używać, jakie kupić i co warto o nich wiedzieć?

Spray/płyn na komary- ranking. Jaki środek przeciw komarom wybrać?

Dobry środek na komary Wiosna i lato są tymi porami roku, na...

Płyn do płukania tkanin- ranking. Jaki płyn zmiękczający wybrać?

Najlepsze płyny do płukania tkanin Choć mogłoby się wydawać, że płyn do...

Płyn do dezynfekcji rąk- ranking. Jaki płyn dezynfekujący wybrać?

Płyn do dezynfekcji rąk- czym kierować się przy wyborze najlepszego? W ostatnim...

Płyn do czyszczenia pralki- ranking. Jaki odkamieniacz do pralki wybrać?

Środek do czyszczenia pralki- jak stosować, jak działa? Opinie i zestawienie

Płyn do mycia naczyń- ranking. Jaki płyn do zmywania wybrać?

Płyn do naczyń- co powinien mieć w składzie i jaki będzie najlepszy?

Odkamieniacz do czajnika- ranking. Jaki odkamieniacz wybrać?

Jak i czym odkamienić czajnik? Kamień w czajniku jest powszechnym zjawiskiem, jednak...

Żel pod prysznic dla mężczyzn- ranking. Jaki męski żel pod prysznic wybrać?

Żele pod prysznic męskie W chwili obecnej rynek żeli pod prysznic dla...